A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Слов'янський багатопрофільний регіональний центр професійної освіти імені П.Ф. Кривоноса

Професії

МОНТАЖНИК ГІПСОКАРТОННИХ КОНСТРУКЦІЙ. ШТУКАТУР. 
Монтажник ГКК – нова і водночас сучасна професія на ринку будівельної індустрії, але жоден будівельник вже не може уявити себе без технологій сухого будівництва. Монтажник гіпсокартонних конструкцій повинен: зводити міжкімнатні перегородки, обшивати готові стіни (утеплення, облагороджування); монтувати підвісні стелі (прості і багаторівневі); робити арки і різні криволінійні конструкції, інсталяційні сіни (для маскування інженерно-технічних комунікацій). Повинен уміти: – здійснювати обмір приміщення, провішування поверхонь та розмічування місць розташування основних елементів каркасів нескладних перегородок, підшивних стель, за допомогою простих контрольно-вимірювальних інструментів або пристроїв; – виконувати монтаж дерев’яного та металевого каркасу для простих гіпсокартонних перегородок, кріпити гіпсокартонні плити до каркасу перегородок шурупами за допомогою шуруповерта; – готувати розчинові суміші на основі сухих сумішей; – виконувати шпаклювання швів, поверхонь гіпсокартонних плит; – читати схеми архітектурно-конструктивних вирішень вузлів простих гіпсокартонних конструкцій; – дотримуватися вимог безпеки під час роботи на висоті, пожежної безпеки під час роботи з електро– і пневмоінструментом.

Штукатур — це перший фахівець, від якості роботи якого залежить естетичний вигляд будинку. Свою назву професія отримала від основного матеріалу, з яким доводиться працювати. Штукатурка — це оздоблювальний шар, що наноситься на поверхню різних конструктивних елементів будівлі для вирівнювання та покращення їх санітарних та теплотехнічних характеристик, надання їм певної форми та фактури. Штукатур виконує такі основні функції: виготовлення розчину з сухих готових розчинних матеріалів і сумішей; накладання розчину на поверхню, що підлягає оштукатуренню; вирівнювання та загладжування поверхонь; опорядження колон, балок, фасадів тощо.

ЖИВОПИСЕЦЬ 

Художники - це, люди, які відмовляють собі багато в чому заради того, щоб побути наодинці з пензлем в руках у полотна, картону або паперу. У всі часи кожна людина хоче бути особливою. І кожен має свої критерії оцінки себе та інших, і у кожного своє розуміння прекрасного.

Якщо ви мрієте взятися за пензель або простий олівець і створювати власні роботи по малюнку і живопису, навчитися малювати і писати акварельними фарбами, приходьте до Слов'янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти імені П.Ф.Кривоноса. Тут ви навчитеся малювати за всіма правилами, освоїте прийоми акварельного живопису, зможете самостійно будувати вдалі композиції. Ви зможете самі створювати власні картини і займатися авторським творчістю, що обов'язково принесе вам величезне задоволення!

КРАВЕЦЬ.

Сучасний кравець повинен бути високоосвіченою людиною, якій вже недостатньо просто умілого володіння певним набором технологічних операцій. У всі часи в суспільстві панували певні погляди, смаки, художнє уявлення про одяг. І все це пов'язано з професією кравця.

Вона є однією з найдавніших і одночасно однією з найсучасніших і найнеобхідніших людям професій. Кравець - це фахівець, який займається виготовленням жіночого, чоловічого, дитячого одягу, виконує його ремонт і оновлення за індивідуальним замовленням або в бригаді з розподілом праці.

ПЕРУКАР (ПЕРУКАР-МОДЕЛЬЄР).  МАНІКЮРНИК.

Перукар - це той же стиліст, психолог, людина, яка не тільки майстерно виконує свою роботу, а й дарує людям радість. Перукар, манікюрщік - кваліфікований працівник, що виконує роботи з надання перукарських і манікюрних послуг на підприємствах сфери побутового обслуговування, обслуговуючи дитяче і доросле населення в салонах краси та спеціалізованих перукарнях.

Це одна з найстаріших і найшанованіших професій. Перукар нового покоління - це висока ерудиція, професійна етика, володіння сучасною манерою поведінки і спілкування. Професія перукаря і манікюрщіка вміщує в собі все багатство зовнішньої і внутрішньої життєдіяльності: пізнання, спілкування і працю. Перукар стриже, фарбує і укладає волосся в зачіску за допомогою різних інструментів: фена, бігуді, гребінців, щипців і так далі. Манікюрщік доглядає за нігтями рук і ніг, за руками і стопами за допомогою сучасних і перевірених часом інструментів і прийомів.

 

ВИРОБНИК ХУДОЖНІХ ВИРОБІВ

З КЕРАМІКИ

Професія виробник художніх виробів з кераміки /кераміст/ – творча професія. Основними завданнями виробника художніх виробів з кераміки є виготовлення виробів, в яких гармонійно поєднуються використання різноманітних технік декорування з функціями виробу, оздоблення інтер’єрів і екстер’єрів будинків. 
    
 До обов’язків кераміста входить проектування і виготовлення художніх виробів з кераміки  ужиткового, декоративного і декоративно-ужиткового (сувенірного) характеру – посуд, тарілки, блюда, свічники, вази, келихи, кухлі, медалі, панно, іграшки, монументально-декоративні панно, садово-паркова пластика, тощо. Працює індивідуально або в складі бригади 2-3-5-10 чоловік. Необхідна спеціальна майстерня з електрифікованими верстатами та ручний електрифікований інструмент, гончарний круг, муфільна електропіч, спеціальні стеки, різнокольорові ангоби та поливи.


КУХАР. КОНДИТЕР

Кухар - це людина, професією якої є приготування їжі; в даний час, як правило, на підприємствах громадського харчування. Скоріше за все, слово «кухар» походить від східнослов'янської «вар», що означало киплячу воду і жар. Кухар - цікава захоплююча професія для тих людей, які люблять готувати їжу, експериментувати з інгредієнтами. Кухар - нелегка професія, у багатьох компаніях доводиться працювати позмінно по 10-12 годин на добу пару днів поспіль. Кухар може працювати в кафе, ресторанах, барах, їдальнях.Кондитер - професія широка та змістовна, праця кропітка і важка, яка потребує багато зусиль, напруження, натхнення, творчого пошуку.

Кондитер проводить дуже багато різноманітних операцій: фільтрацію, вимірювання сировини, виготовлення тіста за рецептурою, регулювання температури випікання, при цьому дотримується необхідних технологічних процесів. Кондитер – це професіонал, чарівник, людина творча й натхненна з вишуканим смаком, володар образної пам’яті.

КУХАР. ОФІЦІАНТ. 

Професія офіціанта — це мистецтво, яке допомагає зробити прийом їжі естетичним дійством. Адже людині притаманно не просто втамовувати почуття голоду, а отримувати задоволення від зовнішнього вигляду страв, їх аромату, оформлення. Сама атмосфера трапези не тільки сприяє травленню, але і дає можливість розслабитися, відпочити, забути про поточні проблеми.

Офіціанти не тільки обслуговують відвідувачів, сервіруючи столи відповідно до встановлених стандартів, стежачи за чистотою, станом і комплектністю столових приборів, посуду, скатертин і серветок. Вони повинні добре знати меню, основні і сезонні блюда і напої, які пропонують гостям. Хороший офіціант повинен зуміти дати пояснення по кожному блюду з меню, знати, з яких продуктів готується кожне блюдо, які соуси можуть бути запропоновані до вибраного блюда, знати і пропонувати вина до замовлення, розповівши при цьому клієнтові про сорт запропонованого вина.

СЛЮСАР З РЕМОНТУ РУХОМОГО СКЛАДУ. 

ПОМІЧНИК МАШИНІСТА ЕЛЕКТРОВОЗА. ПОМІЧНИК МАШИНІСТА ТЕПЛОВОЗА.

Тепловоз, електровоз - складна машина, яка оснащена механічним, електричним обладнанням, різними пристроями. Його обслуговує локомотивна бригада—машиніст та його помічник. Помічник машиніста тепловоза, електровоза не тільки допомагає машиністу вести локомотив, а й приймає участь при контрольно-технічному огляді тепловозу, електровозу підготовлює його до руху. Він слідкує за технічним станом вузлів і агрегатів, контролює стан приборів під час маневрів.

 

 

ПРОДАВЕЦЬ ПРОДОВОЛЬЧИХ, НЕПРОДОВОЛЬЧИХ ТОВАРІВ

Найбільш поширена професія серед торговельних працівників, на даний час вона найбільш популярна. Сучасний професійний продавець – це кваліфікований спеціаліст у галузі товарознавства, консультант і помічник покупця. Продавець – особа, яка виступає посередником між виробником товару і покупцем. Спеціалізація продавця визначається видом товарів, з якими він працює. Серед продовольчих товарів виділяють м'ясну і рибну продукцію, бакалію, кондитерські та кулінарні вироби, овочі і фрукти, хліб та хлібобулочні вироби. У процесі роботи продавець несе велику моральну і матеріальну відповідальність, витримує психічне напруження, а також фізичне навантаження. Матеріальна відповідальність є однією з умов роботи в торгівлі. Кожен працівник щоденно неначе складає іспит на чесність і порядність.

 

 

СЛЮСАР З РЕМОНТУ РУХОМОГО СКЛАДУ. ЕЛЕКТРОЗВАРНИК РУЧНОГО ЗВАРЮВАННЯ.

Електрозварник виконує ручне електродугове зварювання (різання) деталей, конструкцій та труб із сталі, чавуну, кольорових металів і сплавів, зварювання на автоматах, у тому числі обладнаних телевізійними, фотоелектронними та іншими пристроями, напівавтоматичне зварювання за допомогою автоматичних маніпуляторів (роботів). Він здійснює електродугове повітряне стругання деталей з високовуглецевих легованих і спеціальних сталей та чавуну, зварює конструкції з металів та сплавів з обмеженою зварюваністю, зварює дефекти деталей машин та механізмів, готує шви до зварювання та зачищає їх після. Зварникам доводиться працювати в найрізноманітніших місцях: і у виробничому цеху, і в полі, і на висоті, і під землею.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора